هود بیمکث سفید

۹ بازديد
تهویه بیرونی - موثرترین راه برای پاکسازی هود بیمکث سفید آلوده از یک اتاق کوچکتر، البته حذف کامل آن است. این بدان معناست که هوا را از طریق فن هایی که آن را در امتداد مجرای داخلی سقف یا به دیوار فشار می دهند به بیرون فرستاده شود. سپس مجراها در خارج از خانه یا اتاق زیر شیروانی هواگیری می کنند و باید با یک دمپر پشتی جفت شوند تا از برگشت باد یا رطوبت خارجی به لوله جلوگیری شود.

درپوش دیوارهای جانبی در جایی استفاده می شود که دریچه به زیر خط سقف ختم می شود، که مستلزم آن است که لوله مجرا حداقل یک زانو تشکیل دهد یا با زاویه 90 درجه بچرخد تا هوا خارج شود.
درپوش سقف زمانی استفاده می شود که لوله از سقف عبور می کند تا با زاویه تدریجی به بیرون از سقف هدایت شود و به نیروی اولیه کمتری برای فشار دادن هوا نیاز دارد.

دریچه چرخشی - هودهای محدوده چرخشی به عنوان هودهای بدون کانال نیز شناخته می شوند، زیرا برخی از انواع به لوله ها یا مجاری مورد نیاز برای هدایت هوا به خارج متصل نیستند. آنها با هدف تمیز کردن هوا و دفع بوها قبل از بازگرداندن آن به اتاق طراحی شده اند. هودهای زیر کابینتی نمونه بارز تهویه چرخشی هستند.

هنگامی که فضای کافی برای هدایت لوله کانال از هود برد به بیرون وجود ندارد، فن‌های هود چرخشی هوا را از فیلترها می‌کشند تا چربی و ذرات غذا را تمیز کنند. فیلترهای زغالی، الیافی یا پلاستیکی آجدار در پاکسازی آلودگی ها به خوبی عمل می کنند. فیلترها باید هر چند ماه یکبار تمیز یا تعویض شوند، اما در کل بسیار موثر هستند.

انواع فیلترهای رایج:
فیلترهای مشبک آلومینیومی از لایه‌هایی از شبکه‌های آلومینیومی ریز و الیاف برای به دام انداختن هوای آلوده استفاده می‌کنند. این فیلترها به راحتی با دست یا برخی از آنها در ماشین ظرفشویی شسته می شوند و می توان چندین بار از آنها استفاده کرد.
فیلترهای زغالی اغلب در هودهای محدوده چرخشی استفاده می شوند. آنها ناخالصی های مبتنی بر کربن را به دام می اندازند و آنها را از هوا حذف می کنند. این فیلترها باید دو بار در سال تعویض شوند.
فنجان های باقی مانده برای کمک به جمع آوری و به دام انداختن روغن و چربی از بالا و اطراف محل پخت و پز استفاده می شود. آنها باید با دست با آب گرم و صابون شسته شوند.
نوع هود برد
برخی از آنها منطقه تحت پوشش وسیعی را ارائه می دهند، برخی دیگر تضمین می کنند که حتی آشپزخانه ها و آپارتمان های کوچک نیز می توانند از مزایای هود رنج ببرند. برای آشنایی با نوع آشپزخانه خانه و بودجه شما، ادامه مطلب را بخوانید.

هودهای دیواری از نظر شکل شبیه دودکش شومینه هستند، اما در آشپزخانه های امروزی بیشتر از فلز ساخته می شوند. آنها در پایه پهن هستند، حداقل به اندازه عرض اجاق گاز، و اغلب به یک ستون باریکتر در بالا خم می شوند. ظاهر کلاسیک دودکش روی اجاق گاز برای بسیاری از آشپزخانه‌ها، به‌ویژه پلان‌های کف باز، یا آشپزخانه‌هایی با محدوده‌های بزرگ و حرفه‌ای مناسب است. یک اجاق گاز و صفحه اجاق گاز بزرگ یک نقطه کانونی طبیعی برای اتاق با هر اندازه ای است، و هود دیواری نصب شده تعادل بصری خوبی را ارائه می دهد.

هودهای محدوده جزیره
هنگامی که اجاق گاز در وسط آشپزخانه قرار دارد، نیازهای جریان هوا روی هود کمی متفاوت است. هودهای محدوده جزیره ای سطح بزرگتر و مستقیم تری را بدون کمک دیوارها برای کمک به انتقال گرما و رطوبت پوشش می دهند. این هودها به سقف کشیده می شوند تا هوای آلوده، دود و دود را مستقیماً از خانه خارج کنند. شکل هود جزیره ای شبیه هودهای دیواری است - در پایه پهن و در بالا باریک - اما هود جزیره ای برای دید 360 درجه طراحی شده است تا چشم را به عنوان یکی از ویژگی های شیک آشپزخانه جلب کند.

منبع


https://www.build.com/how-to-choose-a-range-hood/a138
تا كنون نظري ثبت نشده است
امکان ارسال نظر برای مطلب فوق وجود ندارد