قیمت هود آلتون

۳ بازديد


اگر هود دیواری طراحی شده با سیستم گردش خون  قیمت هود آلتون  را انتخاب کرده اید، می توانید دودکش هود را با روکش هود شیک جایگزین کنید. روکش های هود را می توان به فیلتر زغالی برای بهبود گردش اول از همه، تحصیلات من هیچ ربطی به دکوراسیون یا DIY ندارد، زیرا من در مدیریت تخصص داشتم. علاقه من به DIY 5 سال پیش شروع شد (خیلی اخیر!) همه چیز از زمانی شروع شد که خانه ای برای بازسازی از کف تا سقف خریدیم. از آنجایی که من یک فرد خودآموخته هستم، شروع به کار روی پروژه های مختلف خانه در داخل و خارج کردم. شوهرم به من کمک کرد اما دانش آموز خیلی زود از معلم سبقت گرفت! و از آنجایی که در Creuse فضاهای سبز زیادی وجود دارد، ابزار باغبانی برای من رازی ندارد. دوستان و خانواده من اغلب برای مشاوره در مورد DIY به من مراجعه می کنند. امروز می خواهم این را با شما به اشتراک بگذارم!

هوا مجهز کرد. روکش هود اجاق گاز مخصوص هر مدل طراحی شده است.


هود اجاق گاز خود را بر اساس عملکرد و راحتی انتخاب کنید

هود اجاق گاز خود را بر اساس عملکرد و راحتی انتخاب کنید

آیا طراحی هود اجاق گاز برای شما اهمیت خاصی دارد؟ یک هود طراح به تنهایی نیازهای شما را برآورده می کند.


برای چیزی ظریف تر، هیچ چیز بهتر از یک هود داخلی نیست.


هودهای یکپارچه و هودهای بیرون‌کش برای آشپزخانه‌هایی که از قبل راه‌اندازی شده‌اند عالی هستند - البته تا زمانی که یک کابینت بالای اجاق گاز داشته باشید!


گفتنی است، هودهای دودکش سنتی امتحان خود را پس داده اند زیرا این مدل ها هم کارآمد و هم مقرون به صرفه هستند.


قبل از خرید، مطمئن شوید که عرض مناسب برای نیاز خود را انتخاب کنید (در حالت ایده آل، عرض آن باید بیشتر از اجاق گاز شما باشد). علاوه بر این، عادات آشپزی خود را با دقت در نظر بگیرید: اگر زیاد آشپزی می کنید، هود استخراجی انتخاب بهتری نسبت به هود چرخشی خواهد بود زیرا ظرفیت تجدید هوای کارآمدتری را ارائه می دهد. داشتن گزینه سه یا چهار سرعت به شما این امکان را می دهد که میزان استخراج را بر اساس میزان بخار پخت و پز تنظیم کنید. در نهایت، وقتی صحبت از روشنایی به میان می‌آید، چراغ‌های LED به دلیل مصرف انرژی کم و عمر طولانی‌تر، کارآمدترین گزینه هستند.

سطح صدای فیلتر هود آلتون در حال کارفیلترهای گریس فیلتر چربی همانطور که از نام آن پیداست، چربی تولید شده را همراه با بخار و بخار پخت و پز جذب می کند. می توان آن را از فلز (در این صورت معمولاً فیلتر قابل شستشو است) یا به طور معمول از مواد مصنوعی ساخته شده است (این مدل ها به طور متوسط ​​هر 2 تا 6 ماه یکبار نیاز به تعویض دارند).


فیلترهای زغالی

فیلترهای زغالی

فیلتر زغالی در ترکیب با فیلتر چربی برای کاهش بو و ذرات چربی استفاده می شود. این فیلترها که از کربن فعال تشکیل شده اند، تمیز نمی شوند و باید بعد از 4 تا 6 ماه تعویض شوند. اگر اغلب غذاها را سرخ و کباب می کنید، به احتمال زیاد فیلترهایتان به سرعت مسدود می شود! برخی از مدل ها فیلترها را با هود عرضه می کنند. اگر اینطور نیست، آنها باید جداگانه خریداری شوند.


فیلتر زغالی نیز مانند فیلتر چربی باید مدل مناسب هود شما باشد. ارجاعات مدل را به تفصیل در مشخصات هود خود خواهید دید.

 بر حسب دسی بل (dB) نشان داده شده است. کمترین میزان صدایی که می تواند تولید کند 35 دسی بل است – اما این برای ساکت ترین مدل ها است! حداکثر میزان صدایی که هودهای اجاق گاز می توانند به آن برسند و همچنان راحت در نظر گرفته شوند، حدود 55 تا 60 دسی بل است. با این حال، بیشتر هودهای اجاق گاز پر سر و صدا هستند و می توانند تا 70 دسی بل یا حتی بلندتر هم برسند. این قطعاً نقطه ضعف اصلی هودهای استخراج است. صادقانه بگویم، این می تواند در دراز مدت برای گوش سخت باشد!


ای کاش می توانستید یک هود استخراج بی صدا داشته باشید؟ خوشبختانه، چند راه برای تحقق این واقعیت وجود دارد. به منظور کاهش سر و صدا، می توانید از کابل ها برای اتصال هود اجاق گاز خود به یک موتور از راه دور نصب شده در اتاقی که اغلب از آن استفاده نمی کنید استفاده کنید. راه حل دیگر این است که یک مهر و موم ضد صدا تهیه کنید و آن را به مجرای هود اجاق گاز خود اضافه کنید.


هود اجاق گاز: فیلترهای زغالی و چربی

همانطور که در بالا ذکر شد، هودهای استخراج و چرخش هر دو مجهز به فیلتر هستند. فیلترهای گریس در هر دو سیستم استفاده می شوند در حالی که فیلترهای زغالی فقط برای هودهای چرخشی اجباری هستند. فیلترها به مرور زمان فرسوده می شوند و این بدان معناست که باید به طور مرتب تعویض شوند (اگرچه این بستگی به عادات آشپزی شما دارد). علاوه بر این، فیلتر مسدود شده با گریس قابل اشتعال است!


به دلیل شکل اولیه، نصب آسان و نمایندگی آلتون قابلیت انطباقآیا در آپارتمانی زندگی می‌کنید که نمی‌توانید دریچه‌های هوای بیرونی آن را نصب کنید؟ به جای آن یک سیستم مدار بسته را انتخاب کنید. هوا قبل از فرستادن مجدد به اتاق از طریق فیلتر زغالی و فیلتر چربی فیلتر می شود. با این حال، رطوبت از هوا خارج نمی شود. این نوع نصب باعث عدم تعادل هوا می شود و سر و صدای بیشتری دارد، بنابراین اگر سطح سر و صدا نگرانی اصلی شما است توصیه نمی شود.


نحوه محاسبه میزان جریان هوای هود اجاق گاز

نحوه محاسبه میزان جریان هوای هود اجاق گاز

سرعت جریان هوا ظرفیت استخراج هود اجاق گاز را نشان می دهد و بر حسب متر مکعب در ساعت (m3/h) اندازه گیری می شود. برای سطح مناسب تجدید هوا، سرعت جریان هوا باید با حجم آشپزخانه مطابقت داشته باشد. هرچه بالاتر باشد، برای فضای بزرگتر مناسب تر خواهد بود.


محاسبه میزان جریان هوای هود اجاق گاز

حالا نوبت کمی ریاضی است! برای محاسبه میزان جریان هوا مناسب برای اتاق خود، این فرمول را دنبال کنید:


برای یک سیستم استخراج کانالی، نرخ جریان هوا = سطح x ارتفاع x 10

برای یک سیستم گردش هوا، نرخ جریان هوا = سطح x ارتفاع x 20

اعداد 10 و 20 از کجا می آیند؟ ساده است! اول از همه، هودهای اجاق گاز با سرعتی حدود 10 تا 12 برابر حجم هوای یک اتاق در ساعت هوا را تجدید می کنند. به این ترتیب، یک هود مجرای به سرعت جریان هوا 10 برابر بیشتر از حجم اتاق نیاز دارد. یک هود چرخشی به دو برابر این میزان نیاز دارد، یعنی 20 برابر بیشتر از حجم اتاق. به عنوان مثال: یک فضای آشپزخانه 9 متر مربع و ارتفاع 2.5 متر به حداقل سرعت جریان هوا 9 x 2.5 x 10 = 225 m3/h برای استخراج و 9 x 2.5 x 20 = 450 m3/h برای گردش مجدد نیاز دارد.

 با تمام سبک های آشپزخانه، هودهای گیره از محبوب ترین مدل های موجود در بازار هستند.

با هود طراحی شده، سبکی به آشپزخانه خود اضافه کنید

هودهای طراح با طیف گسترده ای از اشکال، مواد و اندازه ها، آزادی زیادی را هنگام طراحی چیدمان آشپزخانه شما ارائه می دهند. این هودها تعادل کاملی بین طراحی و عملکرد ایجاد می کنند. آنها را می توان بر روی دیوار نصب کرد (هود دیواری) یا به سقف (هود جزیره ای) متصل کرد.


هود دیواری طرح دار

هود دیواری طرح دار

هودهای دیواری دیزاینر مانند سایر انواع هود اجاق گاز، بالای اجاق گاز نصب می شوند. اگر عاشق اشکال منحصربه‌فرد مانند ذوزنقه‌ها، شکل‌های نیمه ماه یا مثلث هستید، یک هود دیواری طراح بهترین گزینه است. اگر فضای کمی دارید، هود زاویه دار را انتخاب کنید. مزیت اصلی هود دیواری این است که در هنگام استخراج هوا، سطح وسیعی را ارائه می دهد.


هودهای جزیره ای

هودهای جزیره ای

هودهای جزیره ای روی سقف، درست بالای اجاق گاز جزیره ای شما نصب می شوند. اگر محل آشپزی شما در وسط آشپزخانه باشد، این گزینه عالی است. ظرفیت استخراج این مدل ها حتی بیشتر از هود دیواری است. موقعیت آنها روی سقف نیاز به یک منبع تغذیه دوگانه دارد: یک اتصال الکتریکی از کف برای تغذیه اجاق گاز و دیگری از سقف برای تغذیه هود.


هود اجاق گاز: روش های استخراج

هودهای اجاق گاز از یکی از دو روش استخراج برای حذف بخارات پخت و پز استفاده می کنند: استخراج کانالی یا چرخش مجدد. برخی از مدل ها از هر دو روش استخراج استفاده می کنند.


استخراج کانالی یا تهویه شده

استخراج کانالی یا تهویه شده

یک سیستم استخراج مجرای یا تهویه شده دود و بخار آب را از طریق یک مجرای تهویه به بیرون از خانه می فرستد. قبل از رها شدن، هوا از فیلتر ضد چربی عبور می کند تا آن را تصفیه کند. بنابراین، فقط بوها و رطوبت به بیرون (از طریق پشت بام یا کناره ساختمان) رانده می شود. این سیستم به دلیل نیاز به کانال های تهویه و تخلیه کاملاً برای خانه های مستقل مناسب است.


سیستم گردش هواهودهای گیره روی دیوار، زیر یک واحد ذخیره سازی بالای اجاق گاز یا اجاق گاز نصب می شوند. در حالی که مجموعه گسترده ای از اشکال (مسطح، دایره ای، ذوزنقه ای یا منحنی) و مواد (شیشه، آلومینیوم، فولاد میناکاری شده...) در پیشنهادات گزینه های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد، انتخاب شما از نظر اندازه نسبتاً محدود است.


هودهای گیره فقط در دو اندازه وجود دارند: 60 سانتی متر یا عرض 90 سانتی متر. ظرفیت استخراج آنها محدود است، بنابراین آنها فقط برای آشپزخانه های کوچکتر توصیه می شوند. گفته می شود، اکثر هودهای گیره دارای فیلتر یا یک موتور دوقلو هستند که عملکرد را بهبود می بخشد.یک قیمت هود مخفی آلتون به داخل می کشد، فیلتر می کند و هر گونه بو و چربی ایجاد شده در حین پخت و پز را از بین می برد. چه به دنبال هود جزیره ای، یکپارچه یا طراحی شده باشید، هر اجاق گازی به یک هود نیاز دارد! برای انتخاب درست، باید جریان هوا، میزان استخراج و نوع فیلتر مدل های مختلف را با هم مقایسه کنید. نکات برتر ما را بخوانید!

ویژگی های مهم

هود سایبان یکپارچه یا توکار

هود بیرون کش یا گیره

هود دیواری یا جزیره ای

استخراج یا گردش مجدد کانالی

جریان هوا

میزان صدا

فیلتر روغن و زغال

کاپوت

ابعاد

چهار معیار کلیدی برای انتخاب هود آلتون

چهار معیار اصلی برای انتخاب هود وجود دارد:


نوع، بسته به نیاز نصب و سلیقه شخصی.

ابعاد، بسته به نوع هود و نیازهای نصب.

روش استخراج، چه از طریق مجرای اگزوز به بیرون متصل شود یا نه.

جریان هوا بر اساس نوع هود و اندازه آشپزخانه تعیین می شود.

  1. انواع هود آلتون

انواع هود آلتون

هودها انواع مختلفی دارند:


هودهای یکپارچه یا هودهای سایبان داخلی کاملاً با هم ترکیب می شوند. که در کابینت تعبیه شده اند، می توانند جمع شونده یا ثابت باشند.

هودهای بیرون کش یا تلسکوپی مدرن و براق هستند. آنها در زیر یک کابینت نصب می شوند.

هودهای گیره ساده و مدرن هستند. آنها به عنوان واحدهای مستقل هستند که پایه و نصب آنها بسیار آسان است.

طراحی هود دیواری یا جزیره ای برای طرفداران طراحی شیک. روی دیوار یا بالای جزیره آشپزخانه نصب می شود.

  1. ابعاد هود آلتون

هودهای یکپارچه و بیرون کش باید همیشه مطابق با واحد آشپزخانه ای که در آن تعبیه شده اند اندازه گیری شوند.

هودهای گیره، دیواری و جزیره ای آزادی بیشتری از نظر نصب دارند.

ابعاد هود آلتون معمولا بین 60 تا 90 سانتی متر است.

  1. هود آلتون: روش استخراج و نرخ

هودهای اجاق گاز با استفاده از دو روش استخراج کار می کنند که می توانند در یک مدل ترکیب شوند:


سیستم استخراج کانالی (نیاز به یک مجرای اگزوز کارآمد): جریان هوا = حجم آشپزخانه x 10

سیستم گردش خون (از طریق یک مدار بسته کار می کند، کارایی کمتری دارد): جریان هوا = حجم آشپزخانه x 20

  1. نسبت استخراج به نویز

هودهای چرخشی صدای بیشتری نسبت به هودهای استخراج کننده تولید می کنند. سطوح عمومی از:


35 دسی بل برای بی صداترین (با حداقل سرعت).

45 دسی بل برای میانگین (در حداقل سرعت).

55 تا 60 دسی بل در حداکثر سرعت استخراج.

نقش هود آلتون ایجاد محیطی سالم با از بین بردن بخار، چربی و بوهای تند ناشی از پخت و پز است. علاوه بر این، آنها همچنین می توانند یک رنگ تزئینی به آشپزخانه شما اضافه کنند، نور نقطه ای را فراهم کنند و به هوای تمیزتر کمک کنند. آنها را می توان بالای اجاق گاز نصب کرد، در میز کار آشپزخانه قرار داد یا روی یک اجاق گاز ایستاده قرار داد. هودهای اجاق گاز شامل فیلترهایی (زغال چوب و گریس) هستند که باید به طور منظم تعویض شوند.


کاتالوگ ManoMano را کاوش کنید

فیلترها

هود یکپارچه یا هود سایبان داخلی: تفاوت چیست؟

هودهای توکار که با دکور آشپزخانه شما ترکیب می شوند، برای صلاحدید کامل پنهان می شوند. دو نوع هود توکار وجود دارد: هود یکپارچه و هود سایبان توکار.


هودهای یکپارچه

هودهای یکپارچه در داخل یک واحد واقع در بالای اجاق گاز پنهان می شوند. با باز شدن درب خروجی به طور خودکار فعال می شوند.


هودهای سایبان توکار

هودهای سایبان توکار

هودهای سایبان توکار در قسمت زیرین کابینت یا دودکش تزئینی نصب می شوند. حتی می توان دو واحد را برای قدرت استخراج بیشتر در یک کابینت یا دودکش قرار داد. اگر آشپزخانه بزرگی دارید این گزینه را انتخاب کنید.


مزایای اصلی هود بیرون کش

مزایای اصلی هود بیرون کش

هودهای بیرون‌کش یا تلسکوپی ظاهری امروزی ارائه می‌کنند و در زیر کابینت آشپزخانه قرار می‌گیرند در حالی که موتورهای آن‌ها در داخل واحد پنهان هستند. آنها به همان اندازه هودهای یکپارچه محتاط هستند، زیرا فقط پانل بیرونی در زمانی که از هود استفاده نمی شود به نمایش گذاشته می شود. برای فعال کردن یک هود بیرون‌کش، به سادگی پانل را به سمت خود بلغزانید، گویی در حال باز کردن یک کشو هستید. هودهای بیرون‌کش به راحتی در آشپزخانه‌های نصب‌شده قرار می‌گیرند و حتی برای فضاهای بزرگ مناسب هستند، زیرا ریل تلسکوپی کشویی به این معنی است که این واحدها برای استخراج کارآمدتر قابل گسترش هستند.


کاتالوگ ManoMano را کاوش کنید

هود آلتون بیرون کش


منبع


https://www.manomano.co.uk/advice/cooker-hood-buying-guide-2991


https://www.villagedomesticsupplies.co.uk/p/hoods-buying-guide

تا كنون نظري ثبت نشده است
امکان ارسال نظر برای مطلب فوق وجود ندارد